Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

Katru gadu mēs iesaistāmies LNB lasītveicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”. BJVŽ ’22 iesaistījās Limbažu pirmsskolas iestāžu 4 vecāko grupiņu audzēkņi ar skolotājām. Tās bija: PII ''Buratīno'' grupiņas – “Putniņi”, “Kukainīši”; PII ''Kāpēcītis'' grupiņa “Sauleszaķi” un PII “Spārīte” grupa “Bitītes”. Kopā šoreiz bija sasniegts maksimālais dalībnieku skaits - 95 dalībnieki no pirmsskolu iestādēm. Katrā vecuma grupas kolekcijā bija septiņas grāmatas, no kurām obligāti jāizlasa piecas, taču cītīgi darbojoties ar visām grupiņām, tika izlasītas un novērtētas visas 7 grāmatas. Bērnudārza grupiņas no oktobra līdz februārim regulāri apmeklēja bibliotēku, aktīvi tika lasītas grāmatas, veidoti zīmējumi vai citi radoši darbiņi, kā arī izteiktas domas un vērtējums par grāmatu, tās noformējumu un ilustrācijām. Tāpat arī dažas grāmatas tika lasītas uz vietas bērnudārzā: T. Oževica “Ko dara jūtas?”, I. Paklones “Zvēru barošana”.
Pēc bērnu grāmatu novērtējumu secinājām, ka 3 populārākās grāmatas bērnu vidū ir A. Žavo “Mana negantā diena”, R. Lukošus “Nepaklausīgais vectēvs” un J. Zvirgzdiņš “Rijīgā čūska un gudrā pele”. Pēc grāmatu lasīšanas tika veidoti dažādi radošie darbiņi: piemēram, kurmis alā, lokana čūska, negants vilks, apsveikums vectēvam vai draugam, kā arī tapuši zīmējumi pēc grāmatas izlasīšanas.
Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija". Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

1_(1)_thumb_small.jpg6(17)_thumb_small.jpg2_(1)(1)_thumb_small.jpg5(23)_thumb_small.jpg4_(1)_thumb_small.jpg3_(1)_thumb_small.jpg7(15)_thumb_small.jpg
Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Tu nevari visu laiku sēdēt un gaidīt, kad kāds nāks pie Tevis. Dažreiz Tev ir jāiet pie viņiem.

“Vinnijs Pūks” - autors - Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)

Darba laiks:

P., O., C., P. 10.00-18.00

T. 10.00-19.00

S. 10.00-15.00

Tālrunis

64070710

Mūsu adrese

Parka ielā 23, Limbaži

 

 
twitter.com facebook.com draugiem.lv