Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

Noslēdzies gads, kura laikā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas bērnu literatūras un lasītveicināšanas organizācijas īstenojušas starptautisku projektu "Baltijas autoru īsgrāmatiņas" (Tiny Books from Baltic Authors). Baltijas kultūras fonda finansējums un nacionālo kultūras institūciju iesaiste un atbalsts palīdzēja apvienot 36 bērnu grāmatu autorus no trīs Baltijas valstīm, lai radītu īsus, ilustrētus, vienā lapaspusē ietilpināmus stāstus. Tie tulkoti 10 valodās un brīvi lejuplādējami www.tinybooks.eu.

 

Projekts iedrošināja kopīgai jaunradei bērnu grāmatu autorus no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, lai veicinātu Baltijas bērnu literatūras atpazīstamību pasaulē. Rakstnieki un ilustratori strādāja pāros, pārstāvot katrs savu valsti. Tā radās 18 īsgrāmatiņas, kas domātas bērniem no 6 līdz 10 gadiem.

 

No Latvijas projektā konkursa kārtībā iesaistījās rakstnieki - Osvalds Zebris, Lauris Gundars, Inese Paklone, Agnese Vanaga, Rasa Bugavičute-Pēce un Jānis Joņevs. Savukārt, ilustrāciju mākslu pārstāv - Anna Vaivare, Mārtiņš Zutis, Reinis Pētersons, kuri ilustrēja lietuviešu rakstnieku darbus, bet pie igauņu stāstu vizuālā vēstījuma darbojās Rūta Briede, Elīna Brasliņa un Anete Bajāre-Babčuka.

 

Stāstos iekļautas "neērtās" tēmas - vienlīdzība, kultūru daudzveidība, vārda brīvība -, lasītāji ir aicināti apzināt stereotipus - vecuma diskrimināciju, invaliditāti un dzimumu lomas. Projekta vadītāji ir pārliecināti, ka mūsdienu pasaulē šādas tēmas jāiekļauj sarunās ar bērniem jau kopš mazotnes. Olga Tokarčuka, Nobela prēmijas literatūrā laureāte, apgalvo, ka "tikai literatūra ir spējīga iedziļināties citas dzīvas būtnes dvēselē, saprast tās skatpunktu, just līdzi un izdzīvot tās likteni."

 

Vairāk lasi ŠEIT.
 

 

Informācijas avots: https://www.latviesi.com/jaunumi/baltijas-autori-rada-brivi-pieejamas-bernu-isgramatinas

Baltijas_autoru_isgramatinu_2_thumb_small.jpg
Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Jo dzejas un dziesmas nav tīšām atrodamas, tās atrod tevi pašas, kad tām iepatīkas. Un tev cits nekas neatliek, kā uzmeklēt vietu, kur tām būtu vieglāk tevi atrast…

"Vinnijs Pūks" - autors Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)

Darba laiks:

Limbažu BLC

10:00-18:00

P / O / T / C / P

Tālrunis

64070725

Mūsu adrese

Dārza ielā 24, Limbaži
twitter.com facebook.com draugiem.lv