Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

Katru gadu mēs iesaistāmies LNB lasītveicināšanas projektā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija”. BJVŽ ’22 iesaistījās Limbažu pirmsskolas iestāžu 4 vecāko grupiņu audzēkņi ar skolotājām. Tās bija: PII ''Buratīno'' grupiņas – “Putniņi”, “Kukainīši”; PII ''Kāpēcītis'' grupiņa “Sauleszaķi” un PII “Spārīte” grupa “Bitītes”. Kopā šoreiz bija sasniegts maksimālais dalībnieku skaits - 95 dalībnieki no pirmsskolu iestādēm. Katrā vecuma grupas kolekcijā bija septiņas grāmatas, no kurām obligāti jāizlasa piecas, taču cītīgi darbojoties ar visām grupiņām, tika izlasītas un novērtētas visas 7 grāmatas. Bērnudārza grupiņas no oktobra līdz februārim regulāri apmeklēja bibliotēku, aktīvi tika lasītas grāmatas, veidoti zīmējumi vai citi radoši darbiņi, kā arī izteiktas domas un vērtējums par grāmatu, tās noformējumu un ilustrācijām. Tāpat arī dažas grāmatas tika lasītas uz vietas bērnudārzā: T. Oževica “Ko dara jūtas?”, I. Paklones “Zvēru barošana”.
Pēc bērnu grāmatu novērtējumu secinājām, ka 3 populārākās grāmatas bērnu vidū ir A. Žavo “Mana negantā diena”, R. Lukošus “Nepaklausīgais vectēvs” un J. Zvirgzdiņš “Rijīgā čūska un gudrā pele”. Pēc grāmatu lasīšanas tika veidoti dažādi radošie darbiņi: piemēram, kurmis alā, lokana čūska, negants vilks, apsveikums vectēvam vai draugam, kā arī tapuši zīmējumi pēc grāmatas izlasīšanas.
Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija". Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

1_(1)_thumb_small.jpg6(17)_thumb_small.jpg2_(1)(1)_thumb_small.jpg5(23)_thumb_small.jpg4_(1)_thumb_small.jpg3_(1)_thumb_small.jpg7(15)_thumb_small.jpg

Martā pie mums vari aplūkot šādas literatūras izstādes:

  • 2. – 31. marts – Literatūras izstāde bērniem “Dipu, dapu lācis nāk!”
  • 2. – 31. marts – Literatūras izstāde bērniem “Ķepaiņi, astaiņi jeb viss par kaķiem”
  • 2. – 31. marts – Literatūras izstāde bērniem “Populārākās bērnu grāmatas 2022”

 

3(45)_thumb_small.jpgDipu_dapu_lacis_nak_thumb_small.jpg2(54)_thumb_small.jpgkepaini_astaini_jeb_viss_par_kakiem_thumb_small.jpg1(57)_thumb_small.jpgPopularakas_bernu_gramatas_2022_thumb_small.jpg

Februārī mūs cītīgi apmeklēja Limbažu Valsts ģimnāzijas un Limbažu vidusskolas 1. klašu audzēkņi, lai iepazītos ar aizraujošo grāmatu pasauli. Bērni tika iepazīstināti ar bibliotēkas telpām, piedāvājumu un noteikumiem. Kopā lasījām arī grāmatiņu par to, kā taisnstūris un aplis var pārvērsties dažādos priekšmetos. Pēc tam katrs pagatavoja sev kaķīti, kurš arī sastāvēja no dažādām formām. 

1(56)_thumb_small.jpg4(32)_thumb_small.jpg2(53)_thumb_small.jpg3(44)_thumb_small.jpg

2. marts - JAUNO GRĀMATU DIENA.

Nāc ciemos un esi pirmais, kurš izvēlas sev grāmatiņu! 

Slaids1(22)_thumb_small.jpgSlaids2(22)_thumb_small.jpg

21. februārī pie mums viesojās rakstniece Ruta Svaža ar mākslinieku Gustu Linkeviču.
Ruta ar savu stāstījumu iedrošināja bērnus, kā rakstīt pasakas, kā tajās var atļauties izpausties ar savu radošumu un iztēli. Tāpat pastāstīja, kā radās ideja tapt grāmatām ‘’Sajauktās pasakas’’, ‘’Sniegavīra palīgs’’. Interesanti, ka grāmatai ‘’Burtu pasakas’’ vispirms tapa ilustrācijas no Gusta un tikai tad visas 33 pasakas. Tāds pats stāsts ir ar Rutas jaunāko grāmatu ‘’Pelesdēls Gudrinieks’’. Bērni varēja šīs ilustrācijas aplūkot arī klātienē. Gusts savā stāstījumā bērnus iepazīstināja ar noderīgām aplikācijām, ko var izmantot savu ideju piefiksēšanai un attēlu ilustrēšanai. Pēc tam bērniem tika dots grupu darbs – 7 minūšu laikā uzrakstīt pasaku no trīs vārdiem (lietvārda, darbības vārda, īpašības vārda), kurus bija izdomājuši un iedevuši citi klases biedri. Uzdevums bērnos radīja lielu azartu, visi uzdevumu veiksmīgi izpildīja un kopīgi dalījās ar saviem sacerētajiem stāstiem.

Tikšanās notika Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta ‘’Ar pasaku azotē’’ ietvaros.

1(55)_thumb_small.jpg5(21)_thumb_small.jpg6(15)_thumb_small.jpg4(31)_thumb_small.jpg7(13)_thumb_small.jpg3(43)_thumb_small.jpg2(52)_thumb_small.jpg

17. un 20. februārī pie mums norisinājās bibliotekārās stundas ‘’Esi drošs internetā!’’, ko apmeklēja Limbažu Valsts ģimnāzijas 6. b un Limbažu vidusskolas 5. b klases. Kopā ar bērniem pārrunājām droša interneta pamatprincipus – cieņu pret citiem interneta lietotājiem, kādu saturu nevajadzētu publicēt, privātuma ievērošanu, drošu paroļu izveidi, viltus identitāšu atpazīšanu. Bērni dalījās arī savos pieredzes stāstos, ar ko ir nācies sastapties sociālajā vidē. Noslēgumā katrs pārbaudīja savas zināšanas par drošu internetu, pildot bibliotekāres sagatavoto testu.

2(51)_thumb_small.jpg1(54)_thumb_small.jpg

No 6. līdz 14. februārim pie mums norisinājās akcija bērniem “Grāmata kā konfekte”. Saistībā ar Valentīna dienu bija izvēlētas grāmatas par draugiem, labestību, draudzību, u.tml. tēmām. Šīs grāmatas tika iesaiņotas kā konfektes un izkārtotas izstāžu plauktā, klāt pielikti numuriņi. Bērniem bija iespēja izlozes veidā saņemt šo grāmatu kā pārsteigumu, vispirms paņemot no trauciņa konfekti ar cipariņu. Šīs akcijas laikā tika paņemtas visas 20 iesaiņotās grāmatas. Bija redzams bērnu prieks par iesaiņotajām grāmatām, kā arī šāda iespēja izvēlēties grāmatu ar kopā ar gardu konfekti.

5(20)_thumb_small.jpg2_(1)_thumb_small.jpg4_(3)_thumb_small.jpg
Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Tu nevari visu laiku sēdēt un gaidīt, kad kāds nāks pie Tevis. Dažreiz Tev ir jāiet pie viņiem.

“Vinnijs Pūks” - autors - Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)

Darba laiks:

P., O., C., P. 10.00-18.00

T. 10.00-19.00

S. 10.00-15.00

Tālrunis

64070710

Mūsu adrese

Parka ielā 23, Limbaži

 

 
twitter.com facebook.com draugiem.lv